Дресс-код для туристок за кордоном

Пятница, 10.07.2009, 0:16
Размещено в рубрике Отдых и имеет 0 комментариев.

dress-kodПо одягу зустрічають, — свідчить прислів’я. Проте є місця, де, якщо ви будете неправильно одягнені, до розбору ваших розумових здібностей справа може дійти хіба що в поліцейській дільниці, а то і в тюремній камері. Недоречний костюм серйозно ускладнює стосунки туристів з місцевими жителями. Ось лише декілька точок планети, де мандрівниця повинна серйозно задуматися про вибір вбрання.

Дубай
З кожним роком в цей емірат приїжджає все більше туристів. На жаль, це приводить до загострення відносин з «аборигенами». Відпочивальники, які виклали чималі гроші за тур, не завжди хочуть зважати на тих, що мешкають в ОАЕ зі своїми строгими мусульманськими законами. Торішній випадок, коли за секс на пляжі пара розплатилася місяцями тюремного заточення і солідним штрафом, дивом уникнувши серйознішого покарання, дуже показовий. Згідно обнародуваним нещодавно правилам, віднині за територією готелю заборонені короткі шорти і міні-спідниці, а в купальнику можна знаходитися лише на обгороджених піщаних пляжах дорогих курортів.

Каріби
Мальовничі краєвиди, що пестять око, з блакитними водами і білими піщаними пляжами заставляють розслабитися і забути про все на світі. Але цього робити не варто! Перед від’їздом необхідно перевірити митні правила кожного з островів — вони можуть істотно відрізнятися. У багатьох з цих держав поза законом одяг (навіть якщо його носять маленькі діти) з камуфляжу, так само як і загоряння топлес. А в Гренаді нещодавно було оголошено про боротьбу з пляжним одягом в містах.

Єгипет
До Єгипту багато хто їздить як до себе на дачу — все звично, знайомо, але лише на території готелю. Регулярно відпочиваючі в готельних резерваціях на березі Червоного моря туристи забувають про те, що вони знаходяться в традиційній мусульманській країні. Тому відвідуючи мечеті, ринки, слід одягатися скромно.

Марокко
Нерідко туристи не звертають уваги на те, що ця держава має свої строгі консервативні ісламські традиції. Жінкам, щоб не бути об’єктом нав’язливої уваги чоловіків, належить одягатися скромно. Місцеві пані закривають своє волосся, і мандрівницям буде спокійніше, якщо вони підуть по їх прикладу.

Таїланд
Хоча на курортах тайських островів домінують західні стандарти костюма, взагалі-то це країна традиційна, де пристойним людям не личить одягатися неохайно, в дуже відкритий одяг. Поза пляжем краще надіти сорочку (причому, якщо ви виберете саме сорочку з комірцем, а не футболку, то доб’єтеся більшої пошани). І не забудьте, що колір одягу тут деколи означає приналежність до ворогуючих політичних фракцій. Отже, якщо не хочете опинитися в центрі їх розбратів, не надівайте червоне і жовте.

Туреччина
Можливо, цій мусульманській країні і уготовано європейське майбутнє: Ататюрк свого часу зробив чимало, щоб перетворити її на світську державу і знищити багато традицій. Проте те, в чому можна вийти на прогулянку на курорті, у віддалених регіонах країни до цих пір змусить місцевих жителів обурено підняти брови. Звичні шорти і футболку варто змінити на більш закритий одяг не лише при відвідинах мечетей, але і в містах.

Індія і Шрі-ланка
На півдні курортний варіант одягу цілком доречний, вважають багато туристів. Але чим далі від берега, тим більше традиційних цінностей удається зберегти місцевим жителям, а деякі з них навіть готові боротися за збереження своїх звичаїв і культури. Інколи вони можуть здійснювати «вилазки» і в курортні райони, в західні бари і навіть нападати на непристойно, на їх погляд, одягнених жінок. Так, звіряче зґвалтування і вбивство 15-річної Скарлінг Килінг торік зруйнувало міф про спокійний, терпимий і безпечний Гоа. Тому жінкам рекомендується одягатися в традиційне вбрання: індійські і шріланкійські сарі гарні, елегантні і дешеві.

Побережжя Суахілі
Цей берег Африки — місце мешкання мусульман, і тому у виборі одягу для виходу в місто слід проявляти обачність. У Занзібарі загоряти топлес не можна навіть на території готелів, хоча туристи нерідко нехтують цією забороною, ображаючи і обурюючи тим самим місцевих жителів.

Фіджі
Ще один тропічний рай, що зберіг консервативні засади. Жінка в короткій спідниці, шортах або в топіку, футболці — будь-якому одягу без рукавів — приверне чоловічу увагу, що загрожує неприємностями, скрізь поза курортними зонами. Для прогулянок по місцевих селах розумно буде придбати саронг.

Католицька Європа
Подорожуючи по лояльній і терпимій Європі, не варто забувати, що ваше надмірно фривольне вбрання, може, нікого не здивує в крупних мегаполісах, але образить відчуття жителів маленьких містечок. Не лише мусульманські віруючі не приймають відкритий сексуальний одяг: строгі вимоги властиві і селам в Південній Іспанії, Греції, Італії і Португалії. Крім того, дрес-коду потрібно дотримувати і при відвідинах європейських храмів, будь то паризький Нотр-дам або невелика сільська церква.

Хотите написать комментарий к этой статье?

Оставить свой комментарийУкраина онлайн